Yangın Algılama Sistemi

Güvenliğiniz İçin Etkili Çözümler

Yangın algılama ve ihbar sistemi, yangın durumunda yangın olayını en erken sürede algılayarak olası can ve mal kaybının önüne geçilmesi veya en aza indirilmesi için belirli yönetmelikler ve standartlar doğrultusunda binalarda bulunması zorunlu olan elektronik güvenlik sistemidir.

Yangın Algılama Çözümleri Özellikleri

EN sertifikalı, doğru ve güvenilir yangın algılama sistemleri için geniş bir ürün portföyü sunar.
Algılama hızı sayesinde olası yangın olayları henüz başlamışken algılanır ve erken müdahale için zaman kazanılır.
Düşük arıza oranı ve uzun ömürlü cihazlar sayesinde bakım ve onarım maliyetlerinden tasarruf sağlar. Akıllı sinyal işleme ile donatılmış olan akıllı yangın dedektörleri, kararlı algılama özelliği sayesinde yanlış alarmları en aza indirir.
Özel yazılımlar kullanılarak, yangın panelleri diğer bina yönetim sistemlerine de entegre edilebilir. Olası bir yangın durumunda asansörlerin konumundan, merdiven basınçlandırma fanlarının ve duman tahliye sisteminin aktivasyonuna kadar yangının yayılmasını önleyen ve tahliyeyi kolaylaştıran aksiyonlar, entegre sistemler aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilebilir.
Uzaktan Yangın Algılama Hizmetleri ile yangın algılama sisteminde oluşan arızalar uzaktan belirlenerek sisteme müdahale öncesi gerekli ekipmanın sağlanmasında ön bilgi verir ve bakım ve servis müdahalesinde zamandan ve maliyetten tasarruf sağlar.
Güvenli bir ağ bağlantısı üzerinden Yangın Algılama Sistemi'ni uzaktan yapılandırmak ve izlemek, dedektörlerin kirlilik düzeyinin ölçümlerini görmek, servise ihtiyaç duyacak ekipmanları tek bir arayüzden kolayca tespit etmek mümkündür.
Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi yangının kaynağında alevi ve dumanı algılayarak, yangına erken müdahale için zaman kazandırır ve oluşabilecek can ve mal kaybının önüne geçer veya en aza indirger. Uçak hangarları, antrepolar ve tüneller gibi geniş alanlarda yangın algılama sistemini destekleyici unsur olarak görev alır.

Analog Adresli Yangın Alarm Sistemleri

Analog Adresli Yangın Alarm Sistemleri, isminden de anlaşılacağı gibi yangının olduğu bölgeyi noktasal olarak algılamaktadır. Bu nedenle de özellikle büyük yapılarda bu sistem tercih edilmelidir. Duman ve ısı dedektörleri, multi sensörler, deam dedektörleri, yangın butonları ve sirenleri, yangın flaşörlerinin kullanıldığı analog adresli alarm sistemleri, diğer sistemlere de entegre edilebilmektedir. Örneğin; kartlı geçiş sistemleri ile entegre bir şekilde çalışabilmektedir.

Analog Adresli Yangın Alarm Sistemlerinde yer alan dedektörler çevrim hattına bağlanır ve bu hatlardaki algılayıcılar da duman ve ısı artışını kontrol eder. Isı ve duman algılayıcı elemanlar bir farklılık olduğu takdirde çevrim hatlarının bağlı olduğu kontrol paneline bildirimde bulunur. Noktasal olarak hangi bölgeden bildirim geldiği de görülmektedir.

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri, analog adresli sistemlerden daha basit çalışan daha uygun fiyatlı sistemlerdir. Sadece sistemin kurulduğu bölgedeki yangınları tespit edebilen konvansiyonel sistemler, dedektörlerin sinyalleri vasıtası ile yangını algılar ve sadece o bölgeye ikaz verir. Konvansiyonel yangın alarm sistemleri, yangın çıkma olasılığı düşük olan küçük yapılarda tercih edilmektedir. Duman ve ısı dedektörleri, yangın butonları ve sirenleri, beam dedektörleri, yangın flaşörleri bu sistemde kullanılmaktadır. Konvansiyonel yangın alarm sistemlerinin eksik yanı ısı değişimlerinden çok kolay etkilenmesidir. Bazı zamanlarda yanlış algılama yaparak yanlış alarm verebilmektedir.

İletişim

Pusula Yangın olarak her zaman müşterilerimizin istekleri doğrultusunda en kaliteli ve en iyi hizmetleri siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Her zaman yenilikçi ve gündemi takip eden bir firma olarak müşterilerimize, yangın konusunda hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu hizmetlerimizi de sizlere alanında uzman mühendislerimiz ile sunmaktayız.

Başakşehir/İSTANBUL
+90 212 485 99 92
09:00 - 18:00